PROJEKT Zielona Stacja

Czym jest Zielona Stacja?

01

Sieć sklepów sprzedająca warzywa, owoce, zioła i domowe przetwory z lokalnych upraw ekologicznych wprost do domu klienta tego samego dnia, którego zostały odebrane od rolników. Działamy na terenie całej aglomeracji śląskiej, Nysy, Głuchołaz, Żywca, Cieszyna i Bielska – Białej.

Paczki ze świeżymi warzywami i owocami

02

Głównym produktem zielonej stacji są starannie przygotowane pudełka zawierające w sobie mix warzyw i owoców oraz najlepszy wybór lokalnych produktów takich jak soki naturalne, miód czy przetwory. Zawartość naszych pudełek zmienia się co tydzień wraz z porą roku i dostępnością pozostałych produktów.

Co nas wyróżnia?

03

Tak jak w usługach typu catering dietetyczny, zawartość pudełka jest dla klienta niespodzianką – daje to możliwość spróbowania warzyw i owoców, których być może nie kupiłby na własną rękę w warzywniaku, bądź sklepie. Oferujemy ponadto możliwość wzbogacenia zamówienia o tradycyjnie wytwarzane przetwory, takie jak miód, czy soki naturalne.

Chcemy dostarczyć naszym klientom warzywa i owoce o znacznie wyższej jakości i lepszym smaku niż te ogólnodostępne w marketach. Jednocześnie rozumiemy, że nie wszyscy mają czas na poranne zakupy na lokalnym targu warzywnym.

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCÓW.

Sprawdź harmonogram naszych szkoleń!

Przeczytaj nasz
raport końcowy!

Ekonomia
Społeczna

Innowacyjny model sprzedaży żywności

Zielona Stacja to model franczyzy łączący w sobie troskę o zdrowe odżywianie, wydajność ekonomiczną i jasne założenia etyczne. Sieć Zielonych Stacji oferuje usługi asystenta osoby niepełnosprawnej działającego na terenie danej gminy, połączone z ofertą sprzedaży zdrowej i nieprzetworzonej żywności od lokalnych producentów. Pracownicy przy wsparciu asystentów mogą realizować się zawodowo i społecznie.

Usługi asystenta są oferowane na terenie całej gminy w zakresie dojazdu w wybrane przez ON miejsce, wsparcia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej i rehabilitacji oraz załatwiania spraw codziennych i urzędowych przez 7 dni w tygodniu. Zielona Stacja jest miejscem spotkań ON, członków ich rodzin z asystentami. Tworzenie modelu jest wspierane przez koordynatorów wdrażania franczyzy. W ramach projektu powstała sieć franczyzy społecznej, do której zaangażowano 6 przedsiębiorstw społecznych na terenie aglomeracji śląskiej.

Najważniejsze elementy 
franczyzy

Sklep internetowy ze zdrową żywnością

Fundusz franczyzy zarządzany demokratycznie

Zintegrowany system zamówień i dostaw

Ekologia oraz filozofia “ZERO WASTE”!

04

Kiedy klient otwiera paczkę, aż bije z niej zapach świeżych ziół, warzyw i owoców. Staramy się minimalizować wpływ naszego przedsięwzięcia na środowisko. Współpracujemy z lokalnymi producentami i rolnikami – dzięki czemu towar nie robi zbędnych kilometrów i zostawia niewielki odcisk węglowy. Ponadto dzięki zamawianiu tylko określonej ilości warzyw i owoców oraz sprzedaży gotowych zestawów jesteśmy w stanie zminimalizować straty w tym marnotrawić żywność.

Jak wygląda nasza dostawa?

05

Nasze pudełka będziemy dostarczać do domów i firm naszych klientów, tego samego lub następnego dnia kiedy wpłynie do nas zamówienie. Wszystkie zielone stacje zostaną zaopatrzone w elektryczne samochody i skutery, które będą rozwozić zamówienia w sposób ekologiczny i sprawny.

Ekonomia Społeczna

06

Wszyscy franczyzobiorcy Zielonej Stacji są Podmiotami Ekonomii Społecznej. Zatrudniamy osoby niepełnosprawne, które pod okiem naszych trenerów zajmują się składaniem pudełek oraz kompletowaniem zamówień. Do podstawowych obowiązków naszych pracowników należy pakowanie zgodnie z instrukcją warzyw i owoców do pudełek. Ujednolicony oraz predefiniowany system zamówień w pudełkach pozwala nawet pracownikom ze znacznym stopniem niepełnosprawności odważać produkty oraz liczyć sztuki.